Jdi na obsah Jdi na menu
 


Titulem z rychlopráv se chlubí i europoslankyně Andrea

14. 10. 2009

Titulem z rychlopráv se chlubí i europoslankyně Andrea

Eliška Bártová15:20 | 14.10.2009Eliška Bártovátisknidiskutujpošlisdílej 

Praha - Čerstvá europoslankyně Andrea Češková (ODS) podle informací Aktuálně.cz získala v roce 2005 titul JUDr na plzeňské právnické fakultě.

Doktorkou práv se stala rok poté, co na téže fakultě vystudoval také její blízký přítel - starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS).

V obou případech jejich rigorózní práce ve fakultní knihovně chybí.

"Ano, získala jsem tam titul, ale víc vám k tomu neřeknu," reagovala europoslankyně Češková. "Všechny své práce mám k dispozici, i záznamy o zkouškách. O tom, že v knihovně má rigorózní práce není, nevím."

Na další otázky odmítla europoslankyně odpovídat s tím, že je zodpoví tiskový mluvčí pražské radnice Prahy 5. Mluvčí Radovan Myslík po zveřejnění článku odmítl na otázky odpovědět a vyhrožoval právníky.

"Neodpovím vám na ně a váš článek předám právníkům," řekl Myslík.

Kindl v dvojroli

Češková obhájila svoji práci Finanční hospodaření obcí a jejich daňové povinnosti se zaměřením na městské části hlavního města Prahy podle informací Aktuálně.cz v prosinci roku 2005.

V databázi fakultní knihovny však tato práce, stejně jako Jančíkova, chybí.

Andrea Češková

Doktorka práv, přítelkyně Jančíka a europoslankyně Andrea Češkovávětší obrázekAutor: ODS

Jejími oponenty byl tehdejší děkan Milan Kindl a Jan Suchý, jenž pracuje v Kindlově advokátní kanceláři. Oba následně společně s Ivanem Tomažičem, jenž byl usvědčen z plagiátorství, byli v komisi, před kterou Češková práci obhajovala.

Titul současná europoslankyně získala v době, kdy byla uvolněnou, tedy placenou, zastupitelkou městské části Prahy 5, a kdy vedla finanční výbor radnice, v jejímž čele už tehdy stál další z plzeňských studentů Milan Jančík (ODS).

Češková do europarlamentu

Češková je Jančíkovou dlouholetou přítelkyní. Dodnes je zastupitelkou jím vedené městské části, předsedkyní finančního výboru, předsedkyní výboru pro evropskou integraci a členkou protikorupčního výboru.

Letos do té doby veřejnosti téměř neznámá Češková kandidovala do Evropského parlamentu, billboardy s její tváří, srdcem a nápisem Praha volí Andreu či I love Andrea zaplavily v té době Prahu. Češková nakonec post europoslankyně získala.

S Jančíkem vlastní firmu AndreaCE a po získání titulu JUDr se stala spolumajitelkou firmy Účetní a daňové služby Praha.

Jančíkova vstřícnost

Usedlost Hřebenka

Pražská usedlost Hřebenka, kterou Jančík pronajímá Harangozzovivětší obrázekAutor: Ludvík Hradilek

Milan Jančík působil také v akademické radě Vysoké školy Karla Engliše, jejímž majitelem byl až do letošního ledna Jan Harangozzo.

Ten získal titul na plzeňské fakultě ve stejném roce jako Jančík - zatímco Jančík údajně studoval čtyři roky, Harangozzo podle zjištění Aktuálně.cz získal titul během dvou měsíců.

Harangozzovy vztahy se „spolustudentem" z plzeňských práv Jančíkem přinesly rok poté, co Haragonzzo dostudoval, své plody.

Praha 5 pod vedením Jančíka totiž pronajala Haragonzzově soukromé vysoké škole 530 metrů čtverečních za nezvykle nízký nájem 167 tisíc korun ročně prostory v pražské usedlosti Hřebenka.

Před rokem pak Jančík umožnil, aby na Hřebence měly sídlo další čtyři firmy, v nichž Harangozzo figuruje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář