Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chomutov: Radniční noviny píše agentura

11. 9. 2009

Chomutov: Radniční noviny píše agentura

Chomutov /ANKETA/ - Zakázku získala firma, která pro vedení města už mediálně zajišťovala třeba rozjetý boj proti neplatičům, včetně exekucí.


video audio foto 12×komentářů 11.9.2009 15:29 aktualizováno včera 9:51

Poslední číslo radničních novin.
Poslední číslo radničních novin.
Autor: Foto: Deník

 Radniční noviny chomutovského magistrátu už nevznikají na úřadě. Na klíč je městu dodává najatá agentura. Noviny jsou v jiném formátu, budou větší, celobarevné, ovšem také budou stát městskou pokladnu o hodně víc peněz.

Noviny za miliony

Magistrát si nechává časopis udělat „na klíč“ a zaplatí za to stovky tisíc navíc oproti nynějšku. „Roční náklady jsou 3,3 milionu,“ prozradil mluvčí chomutovské radnice Tomáš Branda. „Je to částka samozřejmě vyšší, než byly současné náklady, protože se zvětšil rozsah na šestnáct stran a zkvalitnil papír.“ Například v roce 2007 stálo vydávání Chomutovských novin dva miliony korun.

Změnu v podobě novin vysvětluje primátorka Ivana Řápková v úvodníku nového čísla. „Chtěli jsme, aby noviny získaly modernější a živější tvář. Vždyť se od doby svého založení skoro nezměnily!“

Agentura pomáhá městu už déle

Zakázku na kompletní dodávku novin získala firma Strategic Consulting, která vydává podobné časopisy i v dalších městech i krajích. Jak uvedl mluvčí Branda, agentura zvítězila ve veřejné soutěži. „Soutěž o návrh na nejlepší formu novin se radnice rozhodla vyhlásit už vloni. S vítězným návrhem jsme spokojeni,“ uvedl. Průběh soutěže trochu kalí fakt, že se do ní firma Strategic Consulting přihlásila jako jediná.

Agentura je na město napojená už delší dobu. Zajišťuje pro jeho vedení některé služby PR, tedy ve vztahu k veřejnosti. Pomáhala například s medializací tolik diskutovaného boje proti neplatičům. Pomohla tím také samotné primátorce, která si toto téma vzala jako předvolební tahák na cestě do sněmovny. Firma získala i zajímavou zakázku na propagaci areálu na Zadních Vinohradech. Odhadovaná výše je 14,7 milionu bez DPH.

Zajímavé je, že radní agenturu oficiálně vybrali až na svém nedávném zasedání – 31. srpna. Jen o sedm dní později už bylo první číslo novin napsané, vytištěné a ve schránkách. Přitom o přechodu novin pod hlavičku externí agentury se mluvilo již delší dobu, zaměstnance sháněl zástupce společnosti dokonce už před půl rokem.

Agentura zajišťuje pro město časopis „na klíč“, tedy redakční práce, grafiku, tisk, distribuci i inzerci. Radnice si ponechala dozor v podobě redakční rady.

Opozice: Budeme se ptát

Přestože podle vedení města se o změně v novinách uvažovalo už od loňského roku, opoziční zastupitelé nemají o jejich kroku žádné informace. „Slyšel jsem o tom, teď to od vás slyším podruhé, ale nic oficiálního se k nám nedostalo,“ uvedl předseda zastupitelského klubu KSČM Ladislav Drlý. „Budeme se ptát, jestli vůbec nějaké výběrové řízení proběhlo, protože o žádném nevíme.“

Drlému se příliš nelíbí ani vyšší cena za noviny, kterou město zaplatí ze své kasy. „Na místě je otázka, zda na to vůbec má město v rozpočtu peníze. A zda je to nutný krok právě teď, ve finanční krizi,“ dodává.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář