Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bývalý detektiv žádá o odtajnění Mrázkovy Krakatice

24. 2. 2009

Bývalý detektiv žádá o odtajnění Mrázkovy 'Krakatice'

Foto: Zbyněk Pecák

24.02. 10:42
Blesk.cz

V těchto dnech je případ, který na oko ležel u ledu, opět aktivní. Z vyšetřovacího spisu se totiž do dnešního dne ztratila pěkná řádka dokumentů. Jedná se alespoň o 1600 stran, dokumentujících především velmi citlivé záznamy odposlechů. Ten, kdo by nyní rád k věci vypovídal a zřejmě tak objasnil i svoji úlohu ve vyšetřované kauze je nyní bývalý elitní detektiv Jan Tichý.

V pondělí, podle informace s níž přišel deník Právo, se Tichý obrátil na ministra vnitra Ivana Langera (ODS), který ho jako jediný může mlčenlivosti v danné kauze zbavit. Jak se mu do toho bude chtít ještě uvidíme, protože Ivan Langer ve zmíněném spise figuruje právě kvůli údajným vazbám na šéfa podsvětí Mrázka.

"Žádost byla podána včera, čekáme, jak se k ní ministr vnitra postaví. O žádosti na zbavení mlčenlivosti jsme začali uvažovat mimo jiné právě proto, abychom se mohli bránit různým atakům a nařčením, že zrovna Karel Tichý stojí za úniky informací ze spisu," řekl novinářům právník Tichého Zbyněk Čermák.

Autor: kol
 

Podivné okolnosti kolem vyšetřovacího spisu Krakatice, mapujícího aktivity kontroverzního podnikatele Františka Mrázka, včetně jeho kontaktů na politické špičky - k tomu všemu by rád promluvil exdetektiv Karel Tichý.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář