Jdi na obsah Jdi na menu
 


Primátorka Řápková žalovala na svoji kritičku jejímu zaměstnavateli

10. 9. 2009

Primátorka Řápková žalovala na svoji kritičku jejímu zaměstnavateli

Chomutov, Všehrdy - Poslala dopis do věznice, kde pracuje Marie Kindermannová. Ta podala trestní oznámení.


video audio foto komentářů dnes 15:42

Primátorka Ivana Řápková.
Primátorka Ivana Řápková.
Autor: Deník: Josef Dušek

Primátorka Chomutova Ivana Řápková má na kontě další nestandardní zásah proti svým kritikům. Jak vyšlo najevo, před prázdninami poslala dopis do věznice Všehrdy, kde pracuje místopředsedkyně hnutí Nespokojení občané Marie Kindermannová.

Nepřípustná kritika

V dopise upozorňuje vedení věznice, že Kindermannová kritizuje nevybíravě kritizuje radnici. „Velice často překračuje míru přípustné kritiky, kdy uvádí nepravdivá a pomlouvačná tvrzení o činnostech členů vedení města,“ píše primátorka. Radní dokonce kvůli tomu podali na kritičku trestní oznámení, které však policie odložila.

Podle Kindermannové (na snímku při jedné z demonstrací Hnutí nespokojených občanů), která se o dopise dozvěděla až nedávno, se jí primátorka snažila u zaměstnavatele očernit. Řápková to odmítá. „Jen jsem požádala o prověření, zda paní Kindermannová jakožto státní zaměstnankyně neporušila vnitřní předpisy instituce, především etický kodex,“ vysvětluje přitmároka.

Místopředsedkyně Nespokojených občanů však na první ženu Chomutova kvůli dopisu podala trestní oznámen. Vidí v chování primátorky hned tři možné trestné činy – pomluvu, zneužívání pravomoci veřejného činitele a poškozování cizích práv.

Věznice: Dopis jsme nedostali, nic jsme neřešili

Přestože sama primátorka potvrdila, že dopis do věznice posílala, tam o žádném nevědí. Podle mluvčí všehrdského zařízení Bronislavy Vetešníkové žádné stížnosti na Kindermannovou ve věznici nebyly, ani nikdo neřešil její vystupování proti městu. Protože věznice eviduje pouze doporučené dopisy, mohlo se prý stát, že obyčejně odeslaná zásilka nedorazila.

Ostří kritici

Lidé z hnutí Nespokojení občané jsou opravdu jedním z největších kritiků současného vedení radnice. A nutno dodat, že pro ostré nařčení nejdou nikdy daleko. Sama Kindermannová například veřejně prohlašuje, že pronájem Kamencového jezera je tunelování ze strany vedení města, mluví o „velké domů pro radní“ či „soukromé kampeličce“. Odvolává se při tom na svobodu vyjadřovat svůj názor.

Sdružení zorganizovalo několik petic, mimo jiné na odvolání vedení města. Na kontě mají také návrh na referendum právě o pronájmu jezera.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář