Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hnutí se obrátilo na policii kvůli nechtěnému zájmu primátorky Řápkové

10. 9. 2009

Hnutí se obrátilo na policii kvůli nechtěnému zájmu primátorky Řápkové

velikost textu:
10. září 2009  12:32,  aktualizováno 16:28
Hnutí Nespokojení občané podalo trestní oznámení na chomutovskou primátorku Ivanu Řápkovou. Vadí jim dopis, který napsala vedení věznice ve Všehrdech. Upozornila v něm na aktivity místopředsedkyně Nespokojených občanů Marie Kindermannové, která ve věznici pracuje. Hnutí Řápkovou dlouhodobě kritizuje.
Chomutovská primátorka Ivana Řápkováfoto: Michal Růžička, MF DNES

Chomutovská primátorka Ivana Řápková

Nespokojení občané vidí v dopise primátorky hned hned tři možné trestné činy, a to zneužití pravomoci veřejného činitele, pomluvu a poškozování.

"Paní Kindermannová obdržela anonymní cestou do své poštovní schránky v neoznačené obálce kopii dopisu na hlavičkovém papíře statutárního města Chomutov ze dne 25. 6. 2009 podepsaný paní Řápkovou. V dopise je žádána Vězeňská služba ČR o poskytnutí informace, zda Kindermannová svou činností v občanském hnutí Nespokojení občané nemohla porušit vnitřní předpisy Vězeňské služby," stojí v tiskovém prohlášení hnutí.

Primátorka potvrdila, že dopis dostala, odmítá ale, že by pochybila. "Ve smyslu zákona o svobodném přístupu k informacím jsem vedení věznice požádala o prověření, zda paní Kindermannová jako státní zaměstnankyně neporušila vnitřní předpisy instituce, především etický kodex," reagovala dnes Řápková.

Kindermannová podle ní na jednání vedení města "překračuje míru přípustné kritiky tím, že uvádí nepravdivá a pomlouvačná tvrzení o činnosti zastupitelů a radních," tvrdí Řápková. Kindermannovou dále obviňuje z toho, že své politické záležitosti vyřizuje v pracovní době a používá při tom pomůcky věznice, například e-mailovou adresu.

Mluvčí věznice Bronislava Vetešníková ale dnes uvedla, že Věznice Všehrdy žádný dopis nedostala. Podle ní jsou nejsou mimopracovní aktivity občanských zaměstnanců věznice nijak omezovány a politické aktivity Kindermannové s její prací pedagoga nesouvisejí.

Podobně se vyjádřila i mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová. "Paní Kindermannová je občanským zaměstnancem. Proto si ve svém volném čase může dělat co chce," řekla iDNES.cz

Hnutí kritizuje rozhodnutí radnice

Chomutovské hnutí vedení radnice dlouhodobě kritizuje. Pomocí petičních akcí se snaží vyvolat referendum, v němž by se lidé vyjádřili například k tomu, zda souhlasí s dlouhodobým pronájmem areálu Kamencového jezera, nebo k novému systému parkování ve městě.

Vedení města pronajalo areál Kamencového jezera v prosinci 2007. Výběrové řízení bylo vyhlášeno před Vánocemi a trvalo krátkou dobu. Magistrát vedený ODS areál na půl století pronajal podnikateli a zastupiteli za tutéž stranu Zdeňku Fojtíkovi za 250 tisíc korun ročně. Obyvatelé Chomutova kvůli tomu uspořádali již několik demonstrací.

Další protesty si vedení radnice vysloužilo za odvolání šéfa Podkrušnohorského zooparku v Chomutově Přemysla Rabase. Ten musel odejít kvůli údajným chybám při správě majetku společnosti. Policie ale žádná pochybení nezjistila. - čtěte Podle policie poslanec Rabas ve vedení zoo nechyboval

Autoři:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář