Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČTK

3. 12. 2009

Zde naleznete video z akce:

http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/v-centru-prahy-se-protestovalo-proti-nahubkovemu-zakonu/410563

V centru Prahy se protestovalo proti náhubkovému zákonu

Písničkář Pepa Nos vystoupil 3. prosince na Václavském náměstí v Praze proti takzvanému náhubkovému zákonu. Koncert pořádalo sdružení Nespokojení občané a celá akce má podpořit petici za zrušení zákona. Účastníci zároveň podepisovali výzvu politikům

vydáno: 03.12.2009, 18:31 |

Praha - Pár desítek lidí dnes odpoledne v dolní části Václavského náměstí uspořádalo hodinový mítink proti takzvanému náhubkovému zákonu a proti úrovni současné politiky. Na akci podepisovali petici proti zákonu, pod níž je dosud asi 3000 podpisů. ČTK to jménem organizátorů řekla Marie Kindermannová z politického hnutí Nespokojení občané. Zároveň tu začalo podepisování výzvy politikům "Už vás máme dost".

"Nelíbí se nám současná politika, a protože víme, že většina občanů s ní nesouhlasí, tak chceme, abychom to už řekli konečně nahlas, ne jenom po hospodách nebo doma," uvedla Kindermannová.

Vzhledem k tomu, že protestující bránili programu na vánočních trzích, mítink po dohodě s organizátory po hodině skončil.

Před mítinkem vystoupila skupina Phonetix, Tomáš Chmel a také písničkář Pepa Nos. Aktivisté přinesli na mítink transparenty s nápisy "Už vás máme dost" a "20 let křehké demokracie". Další nesl nápis "Odsuňme (Václava) Klause do Sudet!".

Náhubkový zákon platí od dubna a sněmovna ho prosadila přes výhrady Senátu, médií a jejich organizací. Norma znemožňuje zveřejňování informací z policejních odposlechů a zakazuje zveřejnění identity obětí závažných trestných činů. Podle odpůrců to zasahuje do svobody projevu a práva na informace.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář